ŠKOLNÍ DRUŽINA - VZPOMÍNKA NA ŠKOLNÍ ROK

ŠKOLNÍ DRUŽINA – VZPOMÍNKA NA ŠKOLNÍ ROK

Netradiční školní rok je u konce a vždy toužebně očekávané letní prázdniny za dveřmi. Tady je vzpomínka na rychle uplynulý školní rok v naší družině.

Než se noví kamarádi stačili v ZÁŘÍ rozkoukat, seznámit se s novými spolužáky, zahrát si svůj první zápas ve fotbale a vyzkoušet si svoji obratnost a odvahu na herních prvcích na školní zahradě, tak tady byl už ŘÍJEN a s ním plno zájmových kroužků a zahájení spolupráce s Nadačním fondem "Kroužky dětem. "Děti si mohly vybrat z široké nabídky dle svého sportovního zájmu, např. zumba, ragby, parkur, Sportík, basketbal, atletika, Miř na správnou branku, nebo z jiného soudku-keramika, šití, zdravotník, deskové hry, Věda nás baví a další. Děti si mohly vybrat opravdu ze široké škály kroužků, které jsou pro ně velkým přínosem ke smysluplnému trávení volného času.
Také jsme v knihovně Jiřího Mahena pasovali prvňáčky na nové čtenáře knihovny.

LISTOPAD byl pro nás měsícem „Světla a vzpomínek“, dlabali jsme dýně, vyráběli lampiony a užívali jsme si již ztemnělých podvečerů.
V PROSINCI jsme vyráběli ozdoby na oba dva vánoční černovické stromy, na Mikuláše jsme se sešli u tradičního " Čertovského zpívání" se sladkou nadílkou a moc jsme si zamlsali na 14.ročníku soutěže „O nejdobřejší dobrotu.“ Ještě dlouho jsme vzpomínali na vánoční besídku s dobrotami, které pekli malí kuchtíci společně s maminkami a také na překvapení z nových krásných hraček, které děti našly pod vánočním stromečkem.

LEDEN nám přinesl tradiční „Zimní turnaj“ v malé kopané za podpory BSMK, který byl pro malé fotbalisty krásným dárkem za jejich pilné trénování. Naše ŠD se také aktivně zapojila do auditu familyfriendly­community, ve kterém děti projevily svůj názor, jak se žije v Černovicích a co by si přály. K tomuto tématu, namalovaly obrovský plakát.

Nezvykle teplý ÚNOR jsme využili k úklidu hřiště, navštívili jsme kamarády ve Slatině na „Švihadlové“ soutěži a těšili se na jarní prázdniny. BŘEZEN byl ve znamení knih a zpěvu. Proběhlo obvodní kolo v „Superstar ŠD " a těšili jsme se na kouzelníka "Waldini“ Ten už ale se svým králíčkem nepřijel…

Letošní jaro bylo kvůli koronavirové pandemii moc smutné. Začali jsme si více vážit svobodného pohybu bez omezení, sportování na čerstvém vzduchu, návštěvy u prarodičů a kamarádů, kino, divadlo, hřiště, bylo nám smutno po škole a po kamarádech. Moc se těšíme na příští školní rok a na akce, které nemohly proběhnout.
Velkým přínosem pro děti byly i další akce spojené s celoročním projektem "Labyrint světa a ráj srdce ", které děti vedly k poznání všeho kolem nás.

Touto cestou moc děkujeme všem rodičům, kteří naše akce s láskou a nadšením podporují, přispívají naší družině nejen výtvarným materiálem a hračkami, nýbrž i aktivně pečou na naše akce dobroty. Doufáme, že se všechny děti v naší školní družině cítí dobře a bezpečně. Snažíme se pro ně vytvářet hezké a příjemné rodinné prostředí, ve kterém mohou smysluplně trávit svůj volný čas.

Ještě jednou moc děkujeme a přejeme krásné letní dny plné odpočinku a radosti s Vašimi milými. Prožijte je hlavně ve zdraví!!

Těšíme se na Vás 1.září 2020 při zápisu do ŠD na školní rok 2020/2021

Letí to…:-)

Vladimíra Kyselová
Marie Melichárková
Marcela Brynzová
Lenka Malčíková