Dobrodružství dospívání

Šesťáci v minulém týdnu absolvovali dvouhodinový program o pubertě a dospívání. Workshop byl velmi zajímavý a předčil naše očekávání. Jeho posláním bylo inspirovat žáky k pozitivnímu pohledu na sebe sama, na život, manželství či partnerství a ukázat význam lidské sexuality v láskyplném vztahu.

Celý program proběhl interaktivní formou výkladu a jednoduchých her a aktivit. Žáci diskutovali v kruhu, hráli modelové situace apod. Dotazů z jejich strany bylo tolik, že by akce mohla trvat ještě mnohem déle a všichni se na závěr o něm vyjadřovali velmi pozitivně. Paní lektorka byla velmi příjemná a přiměřeně věku žáků zodpovídala všechny jejich všetečné dotazy. Určitě budeme s organizací „napocatku.cz“ spolupracovat i v následujících letech.

Mgr. Simona Marenčáková