Výlety 9. třída

Na poslední červnový měsíc jsme si s mojí devátou třídou naplánovali, že každý týden vyrazíme někam na výlet. „Výletování“ jsme zahájili stylově na Den dětí. Zanedlouho budou možná žáci vzpomínat na uplynulé dětství, přitom ve svém věku často přemýšlí, kam patří, nebo kam by patřit chtěli. K tomuto tématu se vztahovala námi navštívená výstava „Kmeny“ v Uměleckoprů­myslovém muzeu v Brně, která mapuje subkultury 90. let (jako součást výstavy stojí před Červeným kostelem růžový tank).
Na další výlety jsme vyrazili do přírody. Ve čtvrtek 8.6 jsme pokořili rozhlednu na Babím lomu. Túru jsme zahájili ve Vranově u Brna u kostela Narození Panny Marie. Odtud jsme šli na rozhlednu, ze které byl toho dne nádherný výhled (Pálava, Dukovany, vysílač Kojál u Krásenska a samozřejmě také Brno). Cestou na vlak jsme ještě prošli Lelekovicemi.
V pondělí 19.6 jsme absolvovali zatím náš poslední výlet. Čekala nás trasa Jedovnice, Rudice, Křtiny. V Jedovnicích jsme rybník Olšovec pozdravili jen z povzdáli. Mířili jsme svižnou chůzí k Národní přírodní památce Rudické propadání. Jedovnický potok zde mizí do hloubky 90 metrů. Nad propadáním jsme prolezli menší jeskyně. V Rudicích se zastavili u mlýna v Geologickém parku, kde nejsou jen kameny, ale i lavičky a měkká tráva. Po krátké pauze jsme vyrazili nakoupit vodu a následně došli k hlavní atrakci dne – kaolinovému lomu. Zde jsme se minimálně hodinu a půl pořádně pobavili – stavěli stavby z hlíny, zahrabávali se do hlíny a osvěžili se ve vodě. Poslední zastavení jsme měli u kostela Jana Blažeje Santiniho ve Křtinách.
Všechny akce byly výborné, zábava skvělá, zážitky úžasné.