Ples 2023

Valentýnský ples

14. února proběhl na ZŠ Kneslova již 5. ročník školního plesu, jehož tématem byl Valentýn. Začali jsme se připravovat hned po vánočních prázdninách. Žáci 8. a 9. tříd si vyzkoušeli organizaci a přípravu náročné společenské akce. V rámci výtvarné výchovy a praktických činností si vyrobili neomezený počet valentýnek, které mohli během plesu předat svým spolužákům. Dále se podíleli na tematické výzdobě sálu, přípravě fotokoutku, zdi vzkazů, a také si přichystali vynikající a pestré občerstvení. V hudební a tělesné výchově se pilně učili kroky na taneční část plesové zábavy.
Ani učitelé nezaháleli – připravili si pro děti malé překvapení v podobě nového tance, vtipnou tombolu, mnoho zábavných her pro celé třídní kolektivy i taneční soutěže pro páry. Na soutěžící čekaly nejen praktické ceny, ale i něco sladkého, dorty.

Vzhledem k tomu, že pro mnohé se jednalo o první společenskou událost, tématem společných rozhovorů ve škole se stalo vhodné společenské oblečení.

A jaké jsou ohlasy?

„Tělocvična byla hezky vyzdobená dekoracemi. Soutěže mezi třídami byly energické a nebyla tam nuda.“

Nasťa, Táňa

„Ples se mi moc líbil. Ten nápad na srdcový nástup se mi líbil. Občerstvení bylo velice dobré. Na plese byl pestrý program. Holkám to moc slušelo a kluci byli fešáci. I učitelé se zapojili do různých tanců a soutěží. Na vzkazové stěně se to docela rozjelo.“

Natálka

„ Nejvíc mě bavilo, když jsme šli všichni do kruhu a paní učitelka nás učila ten řecký tanec. Udělalo mi radost, když jsem vyhrála taneční soutěž s balónkem.“

Iza

„ Líbily se nám týmové hry, ve kterých jsme hodně spolupracovali. Bylo moc dobré jídlo. Výzdoba byla lepší než minulý rok. Líbily se nám valentýnky, ale napsalo je málo lidí.“

Magda, Lucka, Mája

„ Ples byl srandovní, holky byly krásně oblečené a upravené. Soutěže byly super, hodně jsem se zasmála. Škoda, že není ples i na konci roku.„

Sandra, Verča

„ Jídlo bylo dobrý. Škoda, že to nebude na konci roku ještě jednou.“

Matěj