Exkurze Olomouc

V pátek 13. 12. 2019 se žáci VII. A, B vydali na exkurzi do Olomouce. Čekala je návštěva Pevnosti poznání a v ní objednaný školní program: Kriminálka Olomouc. Vražda Václava III. „V pátek 13. budeme vyšetřovat vraždu? To bude super!“ byla reakce některých dětí, když se o této akci dozvěděly. Pro jiné byla velkou motivací účasti 1, 5 hodinová cesta vlakem. Plni očekávání jsme se ráno sešli na brněnském nádraží v Židenicích, mnozí z nás zde byli poprvé, a vyjeli jsme na výlet. Počasí nám vyšlo, Pevnost poznání nás nezklamala. Jedná se o interaktivní muzeum se čtyřmi expozicemi zaměřenými na určitou vědeckou oblast (Dějiny jak je neznáte, Živá voda, Rozum v hrsti a Světlo a tma), takže si každý z návštěvníků našel oblast, která ho něčím zaujala. Vraždu Václava III. jsme také úspěšně vyřešili. Na závěr dostali žáci rozchod na Dolním a Horním náměstí v Olomouci, na kterých se konají tradiční vánoční trhy trošku odlišné od těch, které známe z Brna. Většina žáků využila volna k návštěvě rychlého občerstvení. Posilněni a unaveni jsme dojeli zpátky domů. Škoda, že jsme se nemohli zúčastnit exkurze všichni, jak už ze zdravotních i jiných důvodů.

Mgr. Miroslava Horká, Mgr. Hana Gasparicsová